همه دسته ها
  فیلترها

  شرایط و قوانین استفاده

  کاربر گرامی، از آنجا که هرگونه فعالیت شما اعم از ورود، عضویت، خرید و... در وبسایت هرچی‌مارکت به منزله‌ی آگاهی شما از شرایط و قوانین این فروشگاه اینترنتی، پذیرفتن و اعلام موافقت با آن‌ها تلقی می‌شود، لطفا موارد زیر را به دقت ملاحظه بفرمایید.

  لازم به ذکر است که شرایط و قوانین ممکن است با گذشت زمان تغییر پیدا کنند لذا شما می‌بایست این صفحه را به طور منظم بررسی نمایید. کلیه‌ی قوانین و شرایط مندرج، جایگزین کلیه‌ی توافق‌های قبلی محسوب می‌گردند.

   

  قوانین عمومی:

  کلیه اصول و رویه‏‌های هرچی‌مارکت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

  دسترسی به وب‌سایت حاضر، به صورت موقت مجاز است و حق هرگونه تغییر یا توقف ارائه خدمات بدون اطلاع قبلی برای فروشگاه محفوظ است. اگر وب‌سایت به هر دلیل خارجی در هر زمانی برای هر مدت زمانی خارج از دسترس قرار گیرد فروشگاه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. در برخی اوقات ممکن است بنا به لزوم دسترسی به برخی از بخش‌ها و یا کل وب‌سایت شامل محدودیت شود.

  هرچی‌مارکت هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در ازای لینک‌های موجود در وب‌سایت که به سایر سایت‌های خارج از کنترل این فروشگاه منتهی می‌شوند ندارد.

  تعاریف:

  در این بخش، تعریفی از واژه‌های استفاده‌شده در متن قوانین، ارائه می‌شود:

  فروشگاه: فروشگاه اینترنتی هرچی‌مارکت

  سایت: وب‌سایت فروشگاه اینترنتی هرچی‌مارکت به آدرس  www.harchimarket.com

  کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت هرچی‌مارکت شده باشد، کاربر محسوب می‌گردد.

  عضو: کاربری که با طی مراحل مربوطه و تکمیل فرم، به عضویت سایت درآمده باشد، عضو محسوب می‌گردد.

  مشتری: کاربر و یا عضوی که فرآیند خرید را در سایت انجام می‌دهد.

  فروشنده: هر فردی که پس از گذراندن مراحل مربوطه، محصول و یا محصولات خود را در وب‌سایت برای فروش عرضه می‌کند.

  سفارش: کالا و یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آن‌ها را اعلام می‌دارد.

  قوانین و شرایط مربوط به فروش، ارسال و عودت کالا در هرچی‌مارکت:

  مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

  فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط سایت و یا فروشندگان ارسال می‌شود.

  خریداران حداکثر تا 5 روز کاری روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.

  به محض ثبت سفارش توسط مشتری در سایت، فرآِیند آماده‌سازی محصول آغاز می‌شود و مدت زمان ذکرشده در صفحه‌ی محصول تحت عنوان "تاریخ تحویل" به معنای حداکثر مدت زمانی ست که فرآیند اشاره‌شده زمان‌ می‌برد. پس از اتمام این مرحله، اقدام به ارسال سفارش برای مشتری بر اساس راه ارسالی انتخابی وی از میان گزینه‌ راه‌های موجود صورت می‌گیرد و ضمن تغییر وضعیت سفارش در پنل کاربری سفارش‌دهنده، با ارسال پیامک به او اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

  در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش مشتری، این موضوع از طریق پیامک به او اطلاع رسانی خواهد شد و هرچی‌مارکت تلاش خود را در جهت بررسی وضعیت سفارش مذکور، معطوف خواهد کرد.

  مشابه آنچه در محیط فیزیکی اتفاق می‌افتد، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه دادوستدی که انجام می‌گیرد، نشان‌دهنده‌ی وقوع یک عقد یا قرارداد است. عقد یا قرارداد مطابق ماده‌ی 183‌ قانون مدنی عبارتست از اینکه "یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و موردقبول آن‌ها باشد" بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی ست که از طریق "داده‌پیام" منعقد می‌گردد. فلذا فروشگاه متعهد به آماده‌سازی و ارسال سفارش مشتری در مدت زمان معهود است. مشتری نیز پس از ثبت سفارش امکان لغو آن را ندارد.

  سفارش‌های دریافت‌شده توسط مشتری تنها در شرایط وجود نقص، اشکال و مغایرت با تصویر مندرج در سایت مشمول شرایط عودت به فروشگاه خواهند بود و دلایلی نظیر پشیمانی مشتری و یا ... در این دسته جای نمی‌گیرند.

  در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و هرچی‌مارکت مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.

  در صورتی‌ که فروشگاه تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرده باشد، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.

  حفظ حریم خصوصی:

  قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی در هرچی‌مارکت، که مشخص کننده‌ی نحوه استفاده‌ی فروشگاه از اطلاعات شماست، در صفحه‌ی حریم خصوصی قابل دسترسی است. با استفاده از این وب‌سایت، شما توافق خود را با موارد ذکر شده در صفحه‌ی اشاره‌شده اعلام می‌نمایید و تضمین می‌نمایید که کلیه‌ی اطلاعات ارائه شده توسط شما دقیق و به‌روز است. شما مسئول حفظ و به روز رسانی سریع اطلاعات خود به صورت دقیق و کامل هستید.

  مالکیت معنوی محتوا:

  هرچی‌مارکت نهایت تلاش و دقت خود را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود به کار می‌گیرد اما با این حال درست، بی‌نقص و عاری از خطا بودن مطالب و اطلاعات درج‌شده را به طور کامل تضمین نمی‌کند. اگر محصول ارائه شده توسط این فروشگاه دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت بود، تنها راه‌حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.

  کلیه محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و ... منتشرشده در سایت هرچی‌مارکت، متعلق به فروشگاه اینترنتی هرچی مارکت است و شامل قانون حق تکثیر می‌شود. ذخیره، چاپ و نمایش محتوای ارائه‌شده به مخاطب در این وبسایت، جهت استفاده‌ی شخصی بلامانع است اما هرگونه نشر، دست‌کاری و توزیع بخش یا نسخه‌ای از محتوای سایت ممنوع است.

  راه‌های ارتباطی:

  آدرس هرچی‌مارکت در شبکه‌های اجتماعی harchimarket@ است و بدینوسیله اعلام می‌گردد که هرچی مارکت فاقد هرگونه صفحه با نام و مشخصات مشابه و یا غیرمشابه دیگری است.

  هرچی‌مارکت برای ارسال پیام‌های خود به مشتریان از شماره‌های ۰۹۱۵۱۸۶۵۹۲۸ و ۰۹۱۵۷۰۱۵۹۲۸ و ایمیل info@harchimarket.com استفاده می‌کند.  بنابراین ارسال هرگونه پیام تحت عنوان هرچی‌مارکت، با هر شماره و آدرس دیگری تخلف و سوء استفاده از نام این برند است و در صورت دریافت چنین پیامی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

  نمایندگی:

  در حال حاضر، هرچی‌مارکت در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این قبیل، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی هرچی‌مارکت اطلاع دهید.

  نظرات کاربران:

  کلیه‌ی نظرات ثبت‌شده از جانب کاربران، مشمول بازبینی و بازنگری پیش از انتشار می‌شوند و در صورت وجود مواردی نظیر توهین، تبلیغات، ادبیات نامناسب، مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی، منتشر نخواهند شد.

  برای نوشتن نظر، تنها استفاده از کیبورد فارسی مجاز است. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و ایموجی در متن خودداری شود.

  نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌ صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌ نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری به عمل آید.

  قوه‌ی قهریه:

  تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، هرچی‌مارکت هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

  لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده در صفحه‌ی  تماس با ما در میان بگذارید.